Horké nůžky

Co jsou horké nůžky ?

Jedná se o elektrické nůžky, jenž mají speciálně upravenou čepel, která se zahřívá na určitou teplotu.


Jaký typ nůžek používáme ?

Stříháme nůžkami značky Jaguar ThermoCut TC 400. Tyto nůžky mají nastavitelnou teplotu čepele a to:

  •   90 oC - pro velmi citlivé vlasy
  • 110 oC - pro citlivé vlasy
  • 130 oC - pro normální vlasy
  • 150 oC - pro silné vlasy

Nastavená teplota je konstantní a je hlídána senzorem. Systém pracuje v nízkém napětí 7 voltů.

Jak nůžky pracují

Díky zahřáté čepeli nůžky zastřihnou vlas tak, že se při střihu konečky vlasů zatavují, díky tomu se vlas přestává třepit. Při pravidelném stříhání třepení konečků zcela vymizí, dosáhneme většího objemu vlasů, navrátíme jim přirozený lesk, pevnost, pružnost, poddajnost a hlavně odolnost. Vlas tak nevysychá a neztrácí se z něj zrohovatělá bílkovina zvaná keratin, aminokyseliny a další potřebné látky.

S těmito nůžkami lze provádět všechny techniky střihu. Účinek střihu je viditelný ihned po zastřižení, nejlepších výsledků však dosáhneme při pravidelném stříhání.

Ideální je tuto metodu podpořit aplikací Brazilského keratinu, který do struktury vlasů zažehlováním dodává právě zmiňovaný keratin, což je vlastně jedna ze základních složek vlasu.

Jelikož lze nastavit individuální teplotu čepele, je tato metoda vhodná pro všechny typy vlasů. Přináší jim jistý druh ochrany a zlepšuje jejich kvalitu a vitalitu. Dochází k přirozené regeneraci, hydrataci a vlasy se pak lépe upravují.

Zdravý x poškozený vlas

Za zdravý vlas můžeme považovat třeba právě nově narostlý vlas. Když vlas vyroste na povrch lidské kůže, jeho konečky jsou ucelené. Jsou tu však vnější nepříznivé vlivy jako například UV záření, chlorovaná voda, slunce, znečištění vzduchu, tak i vlivy chemické jako je barvení, odbarvování, trvalá a vlivy mechanické, což je třeba kartáčování, stříhání klasickými nůžkami a mnohé další.

Postupem času se díky těmto nepříznivým vlivům konečky vlasů začnou otevírat – tak zvaně třepit. Což můžeme brát právě jako poškozený vlas, který určitě nikdo nechceme. Abychom však vlasům dali to nejlepší, musíme jím vytvořit co nejvíce podobné přirozené prostředí, čehož dosáhneme právě stříháním horkými nůžkami. Vlas tak opět zacelíme, nebude se dále třepit a hlavně ztrácet potřebné látky k růstu. Z vlasů, které mají roztřepené konečky, se živiny ztrácí daleko rychleji!


Ukázka